Bez chemii w domu – dlaczego warto?

Bez chemiiBez chemii w domu – dlaczego warto ?

Bez chemii da się żyć? Coraz więcej osób zadaje sobie to pytanie. Jesteśmy posiadaczami różnych technologii, środków chemicznych do czyszczenia, lekarstwa wytwarzanych w laboratoriach, itp.

Dawno już zapomnieliśmy o swoich korzeniach i przodkach, którzy nie mieli „tych dobrodziejstw”, które oferują nam zakłady chemiczne. Przyzwyczajeni  do reklam, które zapewniają, że to co oferuje laboratorium jest najlepsze i zdrowe dla nas odchodzimy coraz dalej od natury.

Wyobrażenie nasze jest takie, że bez chemii nie da się żyć. Czy tak jest naprawdę i czy myli się ogół czy też może margines społeczeństwa. Kto i jak dba o swoje największe dobro – zdrowie? Czy mamy świadomość, że nasza planeta, a także natura są przez nas eksploatowane nadmiernie. Wykorzystujemy nasze dobra i nie dając nic w zamian. Przykładem jest na przykład marnotrawienie wody, a także zła gospodarka odpadami i odpadami chemicznymi?

Czym jest woda ?

Od wody zaczyna się nasze życie. Przez dziewięć miesięcy żyjemy w idealnym świecie wód płodowych w łonie naszych matek. Człowiek jest w 3/4 masy ciała wodą. Woda to także daje nam czystość i koi pragnienie. Woda jest istotna także w całym naszym życiu ze względu na pracę naszego organizmu, a także regulację temperatury. Nie wszyscy jednak wiemy, że woda to także najlepszy i uniwersalny rozpuszczalnik jaki występuje w przyrodzie.
Zapraszam do zerknięcia na poniższy film. Warto !