Szyba kominkowa – mycie bez chemii.

SZYBA KOMINKOWA czyszczenie bez chemiiSzyba kominkowa – mycie bez chemii.

Szyba kominkowa to nie  łatwe wyzwanie nawet dla mocnych chemicznych środków czyszczących. Często jest ona zarysowana od wewnątrz lub posiada nawet wżery. Dzięki temu powstałe w trakcie spalania takie jak smoła drzewna łatwo osiadają na jej powierzchni wewnętrznej. Ciąg dalszy opisu pod filmem – warto przeczytać i przemyśleć.

Na powyższym filmie widzicie w jaki sposób można umyć tak mocno zabrudzoną szybę naturalnymi środkami bez użycia szkodliwej chemii. Natura doskonale wyposażyła nas, a także całą przyrodę w różne mechanizmy obronne. Woda jest najlepszym rozpuszczalnikiem w świecie natury. Nasi przodkowie skutecznie przez wieki korzystali z dobrodziejstw otaczającej ich natury. Dzięki niej utrzymywali czystość, a także leczyli się i zapobiegali chorobom. Zioła, olejki czy też rożnego rodzaje soki pomagały im przetrwać. Wiedzieli dobrze czym umyć przypalony garnek czy jak zabezpieczyć drewniany dom.

Nadeszła era chemii.

Dzięki rozwijającej się nauce człowiek osiąga różne zdobycze. Zarówno te dobre, które leczą ale także te które zabijają jak np. broń.
Są także produkty pośrednie. Jedną z tych gałęzi jest chemia gospodarcza, która z jednej strony pomaga utrzymać czystość, a z drugiej stron zatruwa nas, nasze domy i środowisko naturalne.

Naturalne sposoby wzmacniania organizmu czy też produkcji środków czystości na bazie naturalnych produktów przetrwały w niewielkiej liczbie gospodarstw w Polsce jak również na świecie.

Z radością obserwuję od kilku lat jak to wszystko zaczyna się odradzać. Ludzie uciekają z miast na wieś czy też na istne zadupia. Szukają tlenu w powietrzu, którego zaczyna brakować w zatrutych miastach. Wracamy powoli do metod naszych babć i dziadków. I tu właśnie przychodzi nam z pomocą GreenWay. Nasz zielona droga do zdrowia, oszczędności i ekologicznego stylu życia. Dzięki japońskiej technologii są tworzone czyściki. Prościej mówiąc ściereczki z nano fibry, które są w stanie pochłonąć o wiele razy więcej wody czy też zatrzymać w sobie na czas czyszczenia więcej brudu od tej samej wielkości ściereczki np.  bawełnianej. Dzięki temu nie rozmazują brudu w czasie sprzątania, a skutecznie go magazynują do aż do ich wymycia.

Pomyśl o swoim zdrowiu i otoczeniu i oszczędzaniu na skutecznej czystości w Twoim domu.

Zdrowie to najważniejszy element naszego życia. Bez niego nie ma radości, szczęścia ani pieniędzy.
Chemia powoduje sama w sobie różnego rodzaju schorzenia, a także pośrednio poprzez osłabienie organizmu.

Poznaj zalety produktów GreenWay, policz ile kosztują Cię średnio chemiczne środki czystości w Twoim domu, ile kosztuje Cię woda, której setki litrów zużywasz rocznie aby spłukać chemiczne środki czyszczące. Pamiętaj o tym, że:

  • Czyściki GreenWay będą służyły Ci co najmniej przez dwa lata. Tyle właśnie posiadają gwarancji. Co nie oznacza, że po dwóch latach będą do wyrzucenia !
  • Nie potrzebujesz do ich stosowania żadnych preparatów chemicznych. Wręcz jest to zakazane aby nie zniszczyć struktury mikrofibry !
  • Zużywasz minimalne ilości wody do sprzątania, mycia naczyń, Czy też samochodu. Przykładem mycia samochodu może być to, że aby umyć całą karoserię bez żadnych smug potrzebujesz około 1,5 -2 litrów wody, którą następnie możesz podlać warzywa czy rośliny w ogródku.
  • Eliminując całe mnóstwo środków chemicznych w domu zyskujesz więcej miejsca na inne potrzebne rzeczy lub chociażby postawienie roślin w łazience czy kuchni.

A teraz najlepsze:

Przykład – Ściereczka do szyb i luster. Ale także świetnie radzi sobie z gładkimi blatami, glazurą czy innymi gładkimi powierzchniami (sposób działania widzisz na filmie – pomarańczowa) kosztuje tylko – 35 zł. Czy jednorazowy zakup różnych chemicznych płynów do w/w powierzchni nie jest bardziej kosztowny ? I czy te płyny wystarczą na minimum dwa lata?

Odpowiedzcie sobie sami.  Domyślam się, że mogliście mieć już propozycje zakupu „tego typu” ściereczek za jakieś kolosalne kwoty. A co gorsza może oferowano wam nawet możliwość zakupu tylko całych zestawów nawet za tysiące złotych.

Tu nic takiego nie ma miejsca ! Co więcej jestem w stanie doradzić Ci co kupić nie sugerując się do końca opisami produktów, które mają pomóc w sprzedaży online, a mogą spowodować to, że według opisów kupisz więcej produktów, których właściwości często się dublują.

Z czego my korzystamy w domu?

Mamy: 1 mop płaski, 7 różnych czyścików (ściereczek) do sprzątania kuchni, łazienki i innych wnętrz oraz zestaw SPA do dbania o ciało, peeling i demakijaż. Przepraszam bardzo bo bym zapomniał. Mamy jeszcze ręcznik samochodowy do mycia samochodu bez chemii nawet z najgorszego brudu.

Jeżeli jesteś po lekturze całego tego posta to chciałbym Ci bardzo podziękować za to, że masz chęci poznawcze i że interesujesz się swoim zdrowiem, otoczeniem i domem. Dziękuję. Nawet jeżeli się do mnie nie odezwiesz czy nie zaopatrzysz się w alternatywę chemii domowej to zyskałeś wiedzę. Za co także Ci dziękuję. Ponieważ w dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi łaknących wiedzy przez co ten świat nie może być lepszym.

Poniższy obrazek przedstawia różnice w działaniu nano fibry i ściereczki bawełnianej.

AquaMagic opis czyscików